Idea Rajdu

"...przygoda jest wpisana w serce mężczyzny. Każda kobieta chciałaby także dzielić z kimś przygodę. Musisz udać się w góry duszy, w dzikie i niezbadane rejony – i wytropić tę nieuchwytną zdobycz." J.E. Dzikie Serce


Czym jest TROPICIEL?

Przygodowy rajd na orientację - czyli mapa, kompas i przygoda. Lasy, pola, wioski, zadania do wykonania, zagadki i łamigłówki do rozwiązania, punkty kontrolne do odnalezienia, sprawdzenie hartu ducha oraz swoich umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem, niezapomniana przygoda w gronie przyjaciół.

Drużyna

Uczestnicy biorący udział w rajdzie, startują w drużynach 4-6 osobowych na trasie pieszej i 2-4-osobowych na trasie rowerowej. Pokonują one w podanym limicie czasowym całą trasę rajdu, zdobywając przy tym punkty kontrolne i wykonując czekające tam specjalnie przygotowane zadania. Start w grupie zapewnia świetną integrację uczestników. Współdziałanie i wzajemne wsparcie członków drużyny, pozwala na sprawniejszą nawigację oraz wykonywanie zadań, a także na przezwyciężanie trudności na trasie. Dodatkowym bonusem jest to, że wszystkie drużyny mieszane (damsko-męskie) uzyskują na starcie 1 godzinę dodatkową na pokonanie trasy rajdu.

Trasa piesza 20km

Trasa piesza początkowa. Długość trasy to 20km a limit czasowy by ją pokonać - 5 godzin. Trasa jest nowością zawiera jedną z połówek 40km trasy. Odległość w sam by się wypróbować i przygotować na trasę podstawowa 40km.


Trasa piesza 40km

Trasa piesza podstawowa. Długość trasy to 40km a limit czasowy by ją pokonać - 11 godzin. Trasa cieszy się największym i stale rosnącym zainteresowaniem. Odległość w sam raz na pieszą wędrówkę.


Trasa piesza 60km

Trasa piesza rozszerzona. Długość trasy to 60km a limit czasowy by ją pokonać to 15 godzin. Przeznaczona dla osób, które trasę podstawową traktują jako rozgrzewkę. Większa trudność - większe wyzwanie. Trasa w znacznym stopniu pokrywa się z trasą pieszą 40km.

Trasa piesza nawigacyjna

Trasa podstawowa, klasyfikowana według umiejętności nawigacyjnych.
W pierwszej kolejności brana jest pod uwagę najkrótsza odległość, w której pokonano całą trasę rajdu. Długość trasy to 40km. Limit czasowy - 11 godzin.
Aby sprawdzić umiejętności nawigacyjne, drużyny są wyposażane w tzw. "czarne skrzynki" trackery GPS, rejestrujące każdy krok. Po ukończeniu rajdu, trasy są sczytywane i oceniane przez sędziów.

Trasa rowerowa 20km

Przygoda na rowerze z mapą i kompasem, dla osób uzależnionych od rowerowych eskapad. Długość trasy to 20km a limit czasowy by ją pokonać - 3 godziny. Trasa rowerowa w znacznym stopniu pokrywa się z trasami pieszymi. Trasa w sam raz na początkową jazdę.

Trasa rowerowa 40km

Przygoda na rowerze z mapą i kompasem, dla osób uzależnionych od rowerowych eskapad. Długość trasy to 40km a limit czasowy by ją pokonać - 5 godzin. Trasa rowerowa ciesząca się największym zainsteresowaniem w znacznym stopniu pokrywa się z trasami pieszymi.

Trasa rowerowa 60km

Przygoda na trasie rowerowej rozszerzonej z mapą i kompasem, dla osób dla którch trasa podstawowa to za mało i które lubią jeździć pod presją czasu. Długość trasy to 60km a limit czasowy by ją pokonać - 7 godzin. Trasa rowerowa w znacznym stopniu pokrywa się z trasami pieszymi.

Zadania

Drużyny wyposażane są w mapy z naniesionymi na niej punktami kontrolnymi. Punkty muszą być zdobywane w podanej przez organizatora kolejności, która jest odmienna przy każdej edycji rajdu. W kilku punktach kontrolnych na uczestników czekają zadania do wykonania, są one premiowane adekwatnie do jakości i czasu wykonania. Bywa że, za źle wykonane, bądź niewykonane zadanie, drużyna może zainkasować minuty karne, wykonać jakieś zadanie lub pokonać dodatkowy punkt kontrolny.

Miano TROPICIEL

Uczestnicy, którym uda się w danym limicie czasowym zaliczyć wszystkie punkty kontrolne i wykonać wszystkie zadania na trasie, zdobywają miano TROPICIELA, zaś pozostali pamiątkowe dyplomy.

Odznaka TROPICIELA

Uczestnicy, którym uda się w danym limicie czasowym zaliczyć wszystkie punkty kontrolne i wykonać wszystkie zadania na trasie, zdobywają miano TROPICIELA, zaś pozostali pamiątkowe dyplomy. Przygodowy Rajd na Orientację TROPICIEL stał się dla wielu wyzwaniem, które podjęte sprawia olbrzymią satysfakcję, niepodołanie zostawia niedosyt. Dlatego chcielibyśmy nagrodzić najbardziej wytrwałych i przygotowaliśmy dla Was tą Prestiżową Odznakę TROPICIELA.

Nagrody

Każda osoba, która sdobyła choć jeden punkt kontrolny, ma prawo brać udział w losowaniu nagród. Nagradzamy w taki sposób wytrwałość i chęć pokonania własnych słabości. Wśród wszystkich takich uczestników, którzy są obecni na zakończeniu rajdu, losujemy wiele cennych nagród - z naciskiem
na wiele
. Ilość nagród ograniczona jest jedynie liczbą uczestników rajdu i zależna jest od naszych sponsorów. Nie przewidujemy nagród za pierwsze miejsca - chyba, że sponsor zastrzeże takową konieczność.

Przygoda

Czy potrzebujesz większej zachęty?
Nie czekaj zgłoś się! Pamiętaj, że lista startowa jest ograniczona!