Komunikat Startowy

"...przygoda jest wpisana w serce mężczyzny. Każda kobieta chciałaby także dzielić z kimś przygodę. Musisz udać się w góry duszy, w dzikie i niezbadane rejony – i wytropić tę nieuchwytną zdobycz." J.E. Dzikie Serce


Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017


TROPICIEL

Najpierwsza jest przygoda! Błądzenie i zmęczenie, satysfakcja i entuzjazm. Integracja i rewelacyjna zabawa. Kobiety chcące z kimś dzielić przygodę, mężczyźni z wpisaną w serce przygodą. 


Termin | Lokalizacja bazy rajdu

Tropiciel 24 odbędzie się 21-22 października 2017 roku w Dębnicy (gmina Przygodzice woj. wielkopolskie). Baza rajdu znajduje się w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Dębnicy ul.Ostrowska 140.


Zgłoszenia | Wpisowe

I Termin: od dnia 25.08.2017 do 21.09.2017 - dla Trasy Pieszej 20km - koszt 50zł młodzież ucząca się, pozostali 55zł/osoba. Dla innych tras - koszt 60zł młodzież ucząca się, pozostali 65zł/osoba.
II Termin: od dnia 22.09.2017 do 12.10.2017 - dla Trasy Pieszej 20km - koszt 65zł młodzież ucząca się, pozostali 70zł/osoba. Dla innych tras - koszt 75zł młodzież ucząca się, pozostali 80zł/osoba.
III Termin: od dnia 13.10.2017 do 16.10.2017 - dla Trasy Pieszej 20km - koszt 80zł młodzież ucząca się, pozostali 85zł/osoba. Dla innych tras - koszt 90zł młodzież ucząca się, pozostali 95zł/osoba.
Po 16.10.2017 wpłaty będą przyjmowane tylko w bazie rajdu! wpisowe wzrasta do 110zł (brak zniżek).
Poszczególne terminy obowiązują w dniu dokonania wpłaty, a nie w dniu kiedy drużyna została wpisana do formularza!

Podczas zapisów można zamawiać jako dodatkową opcję rajdowe koszulki: zwykłe (bawełniane) oraz bawełniane torby Tropiciela z grafiką rajdową. Zamówienia na koszulki realizowane są do dnia 13.10.2017 - po tym terminie nie będą realizowane!


Trasy piesze

Nowa Trasa! - Długość trasy "pieszej początkowej" to około 20km (trasa zawiera jedną z połówek trasy podstwowej 40km), limit czasowy 5 godzin (drużyna mieszana damsko-męska 6 godzin). Uczestnicy startują w drużynach 4-6 osobowych. Start tras pieszych będzie w sobotę od godziny 18:00 według podanej - najpóźniej na dzień przed startem - kolejności startowej. Drużyny będą startować do różnych punktów kontrolnych w kilkuminutowych odstępach czasowych. Podobnie jak to miało miejsce na poprzednich edycjach rajdu.

Długość trasy "pieszej podstawowej" to około 40km, limit czasowy 11 godzin (drużyna mieszana damsko-męska 12 godzin). Uczestnicy startują w drużynach 4-6 osobowych. Start tras pieszych będzie w sobotę od godziny 18:00 według podanej - najpóźniej na dzień przed startem - kolejności startowej. Drużyny będą startować do różnych punktów kontrolnych w kilkuminutowych odstępach czasowych. Podobnie jak to miało miejsce na poprzednich edycjach rajdu.

Trasa "piesza rozszerzona" - 60km, limit czasowy 15 godzin (drużyna mieszana damsko-męska 16 godzin). Uczestnicy startują w drużynach 4-6 osobowych. Start tras pieszych będzie w sobotę od godziny 18:00 według podanej - najpóźniej na dzień przed startem - kolejności startowej. Drużyny będą startować do różnych punktów kontrolnych w kilkuminutowych odstępach czasowych. Podobnie jak to miało miejsce na poprzednich edycjach rajdu.


Trasa piesza nawigacyjna

Trasa nawigacyjna pokrywa się z trasą pieszą podstawową (40km). Limit drużyn na trasie nawigacyjnej to 20 - decyduje kolejność wpływu wpisowego. Drużyny, które wyraziły chęć udziału w trasie nawigacyjnej, a "nie załapały" się ze względu na osiągnięty limit, zostaną przeniesione na trasę pieszą podstawową 40km. Drużyny na trasie pieszej nawigacyjnej klasyfikowane są w pierwszej kolejności według najmniejszej odległości jaką przebyły, zdobywając wszystkie punkty kontrolne - w limicie czasowym 11 godzin (drużyna mieszana damsko-męska 12 godzin). Każda z drużyn na trasie nawigacyjnej zostanie wyposażona w tzw. "czarne skrzynki" - trackery GPS. Po ukończeniu rajdu, trasy zostaną sczytane i ocenione przez sędziów. Starty odbywają się równolegle z trasą pieszą podstawową.
Ważne! - za trackery pobierana jest kaucja zwrotna w wysokości 100zł!


Trasy rowerowe

Trasa rowerowa 40km i 60km startuje o godzinie 24:00 21 października 2017r.
Limit czasowy dla Trasy rowerowej 40km to 5 godzin (drużyna mieszana damsko-męska 6 godzin) na zdobycie wszystkich punktów kontrolnych.
Limit czasowy dla Trasy rowerowej 60km to 7 godzin (drużyna mieszana damsko-męska 8 godzin) na zdobycie wszystkich punktów kontrolnych.
Uczestnicy startują w drużynach 2-4 osobowych. Limit uczestników trasy rowerowej to 50 drużyn. Punkty kontrolne w większości pokrywają się z trasą pieszą. Istnieje możliwość przenocowania (na hali sportowej na karimatach) z soboty na niedzielę.


Wyżywienie | Koszulki rajdowe | Gadżety

Organizator zapewnia w bazie rajdu (uczestnikom którzy dokonali terminowo wpłaty do dnia 19.10.2017) ciepły posiłek, przypinkę rajdową, mapę rajdową oraz inne materiały startowe. Wydawanie posiłków będzie od godziny 6:00 rano (22 października). Ponadto na jednym z punktów kontrolnych będzie słodki poczęstunek. Koszulki Rajdowe można zamawiać przez formularz zgłoszeniowy do dnia 19.10.2017 - po tym terminie zamówienia nie będą realizowane! Koszulki rajdowe będą do odbioru podczas rejestracji w bazie rajdu. Uczestnicy mogą też liczyć na różnego rodzaju gadżety od naszych sponsorów.


Miano TROPICIEL | Nagrody

Uczestnicy, którzy zdobędą wszystkie punkty kontrolne i wykonają zadania czekające na trasie (w danym limicie czasowym) - zdobędą miano TROPICIELA. Pozostali uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.
Podczas zakończenia rajdu (22 października 2017, około godziny 10:00 - 11:00) odbędzie się losowanie, wielu cennych nagród, ufundowanych przez naszych sponsorów. Losować będziemy spośród wszystkich uczestników obecnych na zakończeniu, którzy zdobędą przynajmniej jeden punkt kontrolny. Nagrody będą atrakcyjne!